Wycieczki na rozpoczęcie roku szkolnego

Klasa pierwsza – wycieczka do Wisły

Tradycyjnie rozpoczęliśmy rok szkolny od wycieczek integracyjnych. Zamiast w szkolnych ławkach, pierwszoklasiści poznawali się w pociągu do Wisły. Niektórzy wystąpili nawet w wywiadzie dla Kolei Śląskich! Wywiad można obejrzeć klikając tutaj . Na miejscu, po zdobyciu grani Cieńkowa poznawali się przy grach integracyjnych i planszowych, a wychowawcy przeprowadzili pierwsze warsztaty i pogadanki.

Klasa druga – wycieczka do Kiczyc

Klasa 2 w tym roku odwiedziła ośrodek h2o w Kiczycach, by nabrać sił przed wyzwaniami roku szkolnego i zrelaksować się. Czas spędzili na kajakach, grach karcianych i planszowych. Wieczorem uczniowie zorganizowali mecz siatkówki, a potem odpoczywali przy ognisku. Następnego dnia cała klasa pełna entuzjazmu wyruszyła z Kiczyc z powrotem do Katowic po drodze zahaczając o pizzerię w Skoczowie.

Klasa trzecia – wycieczka do Wisły

Śmiałkowie z klasy 3 wybrali się na szczyt Baraniej Góry. Poprzedniego wieczoru rozgrzewali się przy ognisku. Długie podejście pod schronisko Przysłop, dało się im we znaki, ale i tak wieczór spędzili wspólnie i wesoło.

Klasa czwarta – wycieczka do Milówki

Klasa 4 udała się do Milówki. Zdobyli Halę Boraczą oraz zorganizowali zawody strzeleckie. Wieczorem miło spędzili czas przy ognisku. Następnego dnia moczyli nogi w Sole, odwiedzili kompleks pałacowy w Kamesznicy oraz żydowski kirkut. Wycieczkę zakończyli tradycyjną góralską pizzą.