Spotkania z ekspertami

Nasi uczniowie mają możliwość spotkania się i porozmawiania z przedstawicielami różnych zawodów. 

Odbywają się dwa spotkania; podczas pierwszego poznajemy konkretną historię naszego gościa. Jak to się stało, że wybrał dany kierunek studiów, jak wykorzystał czas liceum, jak wyglądała specyfika studiów, jakie przedmioty były nauczane i samo zakończenie. Na drugim spotkaniu dowiadujemy się jak wygląda wejście na rynek pracy, jaka jest specyfika danego zawodu, jakie jest środowisko, jakie są największe wyzwania itd.

Przykładowe spotkania:

Spotkania z doktorem nauk medycznych, nauczycielem akademickim oraz praktykującym lekarzem pediatrą.

Uczniowie mieli okazję porozmawiać o tym, jak np. przygotować się do egzaminu na akademię medyczną, jak wyglądają studia, specjalizacja, środowisko pracy i z jakimi wyzwaniami mierzy się w swoim zawodzie praktykujący lekarz oraz wykładowca akademicki.

Za nami spotkania z projektantką graficzną i absolwentką ASP Jolą Jarczewską (https://vimeo.com/jjarczewska).

Licealiści dowiedzieli się na czym polega specyfika studiowania i jak wykorzystać czas liceum, aby móc dostać się na wymarzoną uczelnię. 

Mieli też okazję posłuchać, jak wygląda wejście na rynek pracy oraz poznać specyfikę samej pracy projektanta graficznego. 

Spotkania mają pomóc naszym uczniom im w podjęciu jednego z najważniejszych życiowych wyborów – ścieżki swojej kariery zawodowej.