Erasmus+

Nasze liceum ma przyjemność uczestniczyć w programie Erasmus +

Wydaje się, że dzisiaj jest ogromna potrzeba spędzania ze sobą czasu w realnej rzeczywistości. Jak nigdy do tej pory, relacje młodego pokolenia nie są pielęgnowane ani podtrzymywane ze starszym pokoleniem. Wynika to z jednej strony z korzystania z nowoczesnych technologii przez „młodych” i brakiem umiejętności w tym obszarze starszego pokolenia, jak i braku ciekawych pomysłów na kreatywne, pełne inspiracji spotkanie z tymi dwoma pokoleniami nawzajem. Poza tym coraz częściej stoimy przed wyzwaniem do opieki nad starszą, schorowaną osobą przy braku warunków lokalowych i czasowych. Pewne obszary Unii Europejskiej znalazły rozwiązania, które na stałe również wpisują w swoje programy wychowawcze szkół. Warto się im przyjrzeć i zaczerpnąć inspiracji do zajęcia się tym zagadnieniem. Poza tym mamy świadomość, że podstawą osiągnięcia spójnej i dojrzałej osobowości są silne i dojrzałe relacje w rodzinie, również tej wielopokoleniowej.

Około 21 uczniów, przez trzy lata trwania akredytacji w ramach Erasmusa, skorzysta z mobilności krótkoterminowej jak i długoterminowej, aby czynnie włączyć się w życie społecznie i poznać różnorodność kultury, sposobu uczenia się i doświadczenia bycia z drugim człowiekiem na terenie Unii Europejskiej.

Efektem tych mobilności będzie stworzenie wydarzenia międzypokoleniowego mającego na celu wymianę bogactwa „młodego” ze „starym” pokoleniem oraz podjęcie regularnego wolontariatu w domu opieki dla osób starszych.

Dowiedz się więcej:

https://prezi.com/view/OQH24Y77Hp2hYBKsIpqI/

Dzięki przyznanym funduszom w najbliższym roku szkolnym:

➡️ 2 uczniów z Liceum In Altum wyjedzie na 30 dniową mobilność długoterminową do Irlandii

➡️5 uczniów z Liceum In Altum wyjedzie na 5 dniową mobilność krótkoterminową do Dublina

➡️12 nauczycieli, z wszystkich naszych katowickich placówek, wyjedzie na różnego rodzaju kursy metodyczne poszerzające ich kompetencje w zakresie edukacji