Teatr Vestium

Tydzień Kultury Antycznej

Czy Antyk może inspirować? Uczniów #LiceumInAltum zainspirował do niesamowitych aktywności! Cóż to był za czas!

W dniach 26.09 do 30.09 w naszym liceum odbył się pierwszy Tydzień Kultury Antycznej.

Inauguracja tego niesamowitego projektu miała miejsce w niedzielny wieczór w Operze Śląskiej. Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć spektakl Nabucco, którego fabuła rozgrywa się w starożytnym Izraelu w przededniu niewoli babilońskiej.

Kolejny dzień to debata oksfordzka, podczas której spieraliśmy się czy Antyk ciągle ma znaczenie dla młodego człowieka, czy może raczej nie.

Kolejny dzień to wyprawa do Krakowa w poszukiwaniu śladów antycznych. Zwiedziliśmy Muzeum Książąt Czartoryskich, a w nim wystawę antyczną „Źródła. Galeria Sztuki Starożytnej”, oraz wystawę arcydzieł światowego malarstwa, m.in. Leonarda da Vinci, czy Rembrandta. Odwiedziliśmy także Muzeum Archeologiczne i wystawę „Bogowie starożytnego Egiptu”

Środa poświęcona była odkrywaniu antycznych dyscypliny sportowych, a w czwartek, ostatni dzień tygodnia antycznego, został zwieńczony przedstawieniem Antygona.

Jeszcze jedną atrakcją jest specjalny tematyczny escape room, przygotowany w naszym liceum, z którego próbowali wydostać się nasi licealiści oraz goście ze szkoły Płomień i Kuźnica.

Był czas dla ducha – opera i Msza Święta, był czas dla intelektu – debata oksfordzka, zwiedzanie krakowskich wystaw, a nawet escape room, był czas dla ciała – wspaniała rywalizacja w antycznych dyscyplinach, był też czas na pracę w zespole – wielka premiera Antygony w naszej licealnej obsadzie.