Nasze wartości

Żeglarz, patrząc w błękit nieogarnionego oceanu, wyrusza w rejs pomimo lęku i spodziewanych trudności. Pociąga i fascynuje go ten świat, pragnie wypłynąć na głębię – Duc In Altum.

Naszym wspólnym celem jest śmiałe podejmowanie wyzwań, odważne przezwyciężanie trudności, ciągła praca nad charakterem i pragnienie zmiany na lepsze tego, co jest w naszej możności i nie obrażanie się na to, co jest poza nami.

Zmieniać świat na lepsze naszą pracą, naszą pozytywną postawą!

Jak to zrobić? Kształtowanie intelektu (edukacja) i ducha (rozwój osobisty) pomaga uczniom rozwijać dobre nawyki postępowania i zdobywać cnoty, dzięki którym mogą dokonywać dobrych wyborów. Ponadto wspiera ono rozwój osobistej relacji z Bogiem i uzdalnia do tego, by w wolności żyć zgodnie z wolą Bożą.

Motto naszego liceum Duc In Altum oznacza Wypłyń na głębię.  W Liceum In Altum wiemy, że świat jest fascynujący, ale trzeba chcieć „wypłynąć na głębię”. Inspirujemy się wzajemnie do odkrywania wspaniałości świata, jego złożoności i wykorzystywania szans, jakie nam wszystkim daje. Wymaga to odwagi, brania za siebie odpowiedzialności i walki z przeciwnościami, ale wiemy, że warto wypłynąć na głębię.

Wierzymy że, nauka odpowiedzialności i odważnego wykorzystywania życiowych szans jest równie ważna i komplementarna z dawaniem uczniom najlepszej edukacji. Odpowiedzialne i dojrzałe nastawienie uczniów w połączeniu z kompetencjami nauczycieli, innowacjami edukacyjnymi oraz spersonalizowanym podejściem pozwoli na osiągnięcie sukcesu na początku dorosłego życia każdemu młodemu człowiekowi wybierającemu Liceum In Altum.