Międzynarodowy Code Week w Kuźnicy!

W tym tygodniu chłopcy ze wszystkich klas i zerówki brali udział w międzynarodowym tygodniu programowania. Całe wydarzenie rozpoczęło się w poniedziałek kiedy uczestniczyliśmy w projekcie Hour of Code. Celem projektu było zainteresowanie uczniów programowaniem i uświadomienie im, że programować można nie tylko komputer i roboty. I tak chłopcy programowali kolegów, oraz tworzyli instrukcje w językach które były znane tylko programiście i wykonawcy.

Mimo wszystko najlepszą zabawą jest jednak programowanie robotów a także programowanie na komputerze. Młodsi chłopcy poznali a starsi utrwalili sobie informację na temat programowania drabinowego czy blokowego. Chłopcy dzielili się wiadomościami na temat poznanych języków kodowania (a szósta klasa zna ich już kilka) a młodsi oprócz kodowania strzałkami poznali dzięki chłopcom z klasy 3A, którzy poprowadzili dla nich specjalną lekcję, kodowanie kolorem. Do tego celu korzystali z robota Ozobot.

Specjalną lekcję o tym czym są sterowniki i jak je zakodować poprowadził też Pan Grzegorz Budujkiewicz, tata Kuby z kl. 3A. Chłopcy mieli okazję napisać w języku LAD prosty program zapalający poszczególne żarówki. Przy okazji chłopcy dowiedzieli się także jak działają inteligentne domy i jak za pomocą sterownika można włączyć ekspres do kawy by takową przygotować rodzicom po powrocie z pracy.

Mając na uwadze Międzynarodowy Tydzień Programowania cały czas trzymamy kciuki za grupę uczniów z klasy 5 i 6, którzy tworzą własnego robota i piszą do niego zestaw oprogramowania. Już 7 stycznia wystartują w Warszawie w zawodach First Lego League!