Mamy najlepsze wyniki z matematycznego Kangura w Katowicach!

Wyniki Kangura Kuźnicy powalają – zdobyliśmy 23 wyróżnienia

Śląskie Stowarzyszenie Oświatowe DELTA podało już wstępne wyniki konkursu matematycznego “Kangur”. Wyniki naszych uczniów zachwycają. Kuźnica jest trzecią szkołą w regionie katowickim pod względem liczby wyróżnionych, ale to nie koniec! Z uwagi na to, że w Kuźnicy nie ma 6 klasy nie braliśmy udziału w konkursie w takiej samej liczbie kategorii jak inne szkoły. Po odliczeniu najstarszej kategorii, w której nasi uczniowie nie brali udziału, Kuźnia okazuje się najlepsza w regionie katowickim! Duża liczba wyróżnionych dowodzi również, że ten sukces to nie wynik kilku wybitnych “ścisłowców”, ale większej grupy miłośników matematyki – 20% uczniów Kuźnicy (23 chłopców) zostało wyróżnionych – to doskonały wynik.

To nie przypadek!

Matematyka w naszej szkole to jeden z kluczowych przedmiotów. Sukces kuźnicowych uczniów jest efektem wielkiego zaangażowania rodziców, którzy wspierają swoich synów w nauce, to oczywiście także zasługa ciężkiej pracy nauczycieli. Wyniki te pokrywają się z bardzo dobrym rezultatem jaki odnieśli nasi podopieczni w olimpiadzie logicznej, gdzie wszyscy startujący z Kuźnicy zajęli miejsce w pierwszej 50tce na 1000 uczestników.

Kangur – jeden z najważniejszych konkursów matematycznych na świecie

Konkurs narodził się latach osiemdziesiątych w Australii, gdzie został zainaugurowany przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. Od 1990 jest organizowany w Europie i od tego czasu stał się najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Konkurs w kraju jest przeprowadzany w wyznaczonych regionach. Region katowicki obejmuje mniej więcej okręg aglomeracji katowickiej. O skali konkursu może mówić to, że w samym okręgu katowickim startowało ponad 25 000 uczniów. Wynik Kuźnicy będziemy mogli w przyszłości porównać z innymi okręgami, nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w regionie krakowskim w klasyfikacji generalnej zajęlibyśmy drugie miejsce – czyli jeszcze lepsze niż w Katowicach.