Kuźnica w ósemce najlepszych drużyn na zawodach z robotyki

W sobotę – 4 marca, na Politechnice Warszawskiej odbyły się zawody Robomaticon. To jedno z najważniejszych wydarzeń związanych z robotyką w Polsce. W mistrzostwach po raz pierwszy wzięli udział uczniowie Kuźnicy. Byliśmy jedyną szkołą podstawową na zawodach i w kategorii XSumo na 25 robotów biorących udział, 2 roboty z naszej szkoły znalazły się w najlepszej ósemce! Jest to wielki sukces naszych małych robotyków, gdyż rywalizowali z drużynami z politechnik i uniwersytetów technicznych z całej Polski.

Mimo że, młodzi robotycy z Kuźnicy nie znaleźli się na podium, nie wracają z Warszawy z pustymi rękami – otrzymali dyplomy z podziękowaniem za udział w olimpiadzie robotycznej, gratulacje oraz dużo motywacji do dalszej pracy.

Od poniedziałku zaczynają przygotowywać się do kolejnych zawodów:
„Chłopcy po raz pierwszy startowali w takiej imprezie, najważniejsze co przywożą z tych mistrzostw to doświadczenie i wiedzę na co mają zwracać uwagę w czasie przygotowań, do przyszłorocznej edycji”
– mówi Sebastian Pontus, nauczyciel robotyki i opiekun startującej grupy.

Zapraszamy do zobaczenia relacji z imprezy (źródło: Tvp.pl, Telpol)
katowice.tvp.pl/29366608/mali-konstruktorzy-docenieni-na-duzym-turnieju

www.youtube.com/watch

W czasie Robamaticon uczestnicy i widzowie mogli podziwiać wiele nowinek technologicznych m.in. drony, mechaniczne dłonie, robota pająka, czy humanoida. Pokazywano także wiele najnowszych rozwiązań z branży. Impreza była także doskonała okazją do spotkania miłośników robotów, specjalistów i programistów z całej Polski.

Robotyka to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin gospodarki. Na całym świecie roboty znajdują coraz szersze zastosowanie w biznesie, wojsku i w życiu społecznym. Właśnie dlatego bardzo ważne jest by młodzi ludzie zaznajamiali się z tymi technologiami jako dziedziną, która w przyszłości będzie jednym z filarów gospodarki.

Szkoła Kuźnica jako jedna z nielicznych szkół podstawowych w Polsce wprowadziła zajęcia dodatkowe z robotyki a od września 2017 planowane jest uruchomienie programu robotycznego od 1 do 8 klasy.