Konferencja "Patent na talent…"

Drodzy Rodzice,

serdecznie zapraszamy na kolejną konferencję z cyklu KOCHAM i WYMAGAM.

Czy każde uzdolnione dziecko ma talent? Jak rozpoznać dziecko zdolne i twórcze oraz w jaki sposób rozwijać jego umiejętności w domu i szkole?

Na te i inne pytania chcemy odpowiedzieć podczas wykładu pt. “Patent na talent czyli jak przekuć ciekawość świata na efekty w nauce?”, który wygłosi Pan Profesor Krzysztof Szmidt z Uniwersytetu Łódzkiego. Wykład odbędzie się 17 marca (poniedziałek) o 17:30 w auli Szkoły Podstawowej dla Chłopców “KUŹNICA” w Katowicach-Boguciach przy ul. Słowiańskiej 1.

Jak zwykle wykład ma charakter otwarty, bezpłatny i jest skierowany głównie do rodziców dzieci przedszkolnych oraz klas 0-3 SP.

Profesor Szmidt podpowie, jak rozpoznać talent u dziecka i w jaki sposób potencjalne zdolności zamienić w rzeczywiste umiejętności. Prelegent jest specjalistą w zakresie pedagogiki twórczości. Od wielu lat prowadzi treningi twórczości w firmach, instytucjach dla dzieci i młodzieży, a także wśród nauczycieli, wychowawców, psychoterapeutów i menadżerów. Jest autorem i współautorem licznych książek poświęconych tematyce twórczości m.in. “Pedagogika twórczości”, “ABC kreatywności”. Zrealizował serial edukacyjny Pogotowie Twórczości emitowany przez TVP1.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców i prosimy o rozsyłanie zaproszenia wśród przyjaciół i znajomych.

Podczas wykładu będzie zapewniona opieka dla dzieci. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsca dla dziecka. W tym celu prosimy o kontakt pod adresem konferencja@wegielek.edu.pl .

Będziemy również wdzięczni rodzicom za zgłoszenie swojego uczestnictwa w wykładzie – pozwoli to nam odpowiednio przygotować aulę. Zgłoszenia prosimy przesyłać również na adres konferencja@wegielek.edu.pl .

Do zobaczenia!
 

W czasie oczekiwania na konferencję zachęcamy do wysłuchania audycji Radia eM pt. “Rozwiń skrzydła”, poświęconej konferencjom KOCHAM I WYMAGAM a także placówkom Węgielka. Sporo ciekawych i ważnych informacji o naszym projekcie zostało tam powiedzianych. Poniżej zamieszczamy zapis audycji.

 

AKTUALIZACJA: relację z konferencji wraz z pełnym zapisem audio do odsłuchania można znaleźć pod adresem http://wegielek.org/aktualnosci/104,quotpatent-na-talentquot-relacja-z-konferencji.html