Dzień otwarty – 5 marca

Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty, który odbędzie się 5 marca 2024. O godz. 16:00 rozpocznie się wykład prof. Marka Kaczmarzyka pt.: „Czego potrzebuje mózg do skutecznego uczenia się” skierowany do uczniów oraz rodziców. O godz. 17:00 odbędzie się spotkanie z dyrekcją, wychowawcami i uczniami ALO In Altum. O godz. 18:00 dla rodziców będzie miał miejsc wykład prof. Marka Kaczmarzyka pt.: „Dwa mózgi w szkole; dlaczego tak trudno zrozumieć nastolatka?”, a w tym czasie uczniowie będą mogli skorzystać z warsztatów o możliwych ścieżkach rozwojowych ucznia LO.

Zapisz się na wydarzenie klikając tutaj. Do zobaczenia w In Altum.

Kurs dla ósmoklasistów – język polski

W sobotę odbyła się ostatnia odsłona Kursu Przygotowującego do Egzaminu Ósmoklasisty w Liceum In Altum. Tym razem przyszedł czas na polski. Pełnia zaangażowania ze strony uczniów, jak i prowadzącego, miała miejsce, mimo pięknej pogody na zewnątrz. Powodzenia ósmoklasiści!

Kurs z angielskiego dla ósmoklasistów

W sobotę miał miejsce drugi dzień Kursu Przygotowującego do Egzaminu Ósmoklasisty. Tym razem przyszedł czas na angielski. Uczniowie klas 8 mieli możliwość poznać egzamin od podszewki oraz poćwiczyć uzupełnianie zadań otwartych pod czujnym okiem egzaminatora OKE. To był intensywny ale dobry czas.

Wolontariat w Hospicjum Cordis

Chętni uczniowie wzięli udział w akcji organizowanej przez Hospicjum Cordis – malowanie pisanek. Dochód uzyskany ze sprzedaży pisanek podczas nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy zostanie przeznaczony na zakup potrzebnych leków dla podopiecznych Hospicjum.

Dziękujemy naszej młodzieży za poświęcony czas!

Smart Math – konkurs dla szkół podstawowych

14 marca odbyła się II edycja drużynowego konkursu z matematyki organizowanego przez In Altum dla uczniów szkół podstawowych. Konkurs współorganizowali i prowadzili zeszłoroczni finaliści. Finał poprzedzony był etapem szkolnym, który pozwalał na wyłonienie najlepszej drużyny, która reprezentowała szkołę w finale. Podczas konkursu drużyny prezentowały rozwiązania zadań polegających na szacowaniu. Jednym z zadań było na przykład oszacowanie ile hot-dogów dziennie sprzedaje sieć sklepów Żabka:) Druga część konkursu polegała na rozwiązaniu zadań. Uczniowie musieli wykazać się kreatywnością, zdolnościami logicznego myślenia, pomysłowością oraz dobrą współpracą.

I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły dla Dziewcząt „Płomień” z Katowic. Kolejne miejsca zdobyły szkoły:

Skała (Bielsko) – II miejsce
Kuźnica – III miejsce
Kompas (Łódź) – IV miejsce.

Wszystkim finalistom gratulujemy umiejętności matematycznych i życzymy dalszych sukcesów.

Nagrody ufundowała Fundacja Arbena, za co serdecznie dziękujemy.

Warsztaty dla ósmoklasistów

W sobotę w naszym liceum odbyły się warsztaty z matematyki dla uczniów klas ósmych, którzy już wkrótce będą mierzyć się z pierwszym egzaminem🎓✒️ Warsztaty poprowadziła Katarzyna Budziłek-Jurek, egzaminator OKE 👩‍🏫. 16 marca odbędą się podobne warsztaty z języka angielskiego, a 23 marca z języka polskiego. Są jeszcze wolne miejsca, można zapisać się pod poniższym linkiem: https://docs.google.com/…/1FAIpQLScml5hepuXHVA…/viewform

Zapraszamy serdecznie:)